на Решение - Raisefiber Communication Co., Ltd.
БГП

Решение

Структурно решение за каблирање на центарот за податоци Градење центар за податоци што се развива

rthfd (7)

Во денешно време, напливот на интернет сообраќајот на податоци го промовираше брзиот раст на побарувачката за обработка на податоци и побарувачката за складирање.Поголемите брзини и барањата за поголема пропусност предизвикуваат избор на опрема и архитектура во центарот за податоци.Ако физичкиот слој не се распореди правилно, ќе претрпи ризици како што се деградација на перформансите, неусогласен систем, скапи трошоци за надградби и прекин на мрежата.

Решението за кабли на центарот за податоци со висока густина може да го поедностави распоредувањето, да обезбеди сигурна работа и да реализира флексибилно проширување и брзо надградба со постојано зголемување на барањата за деловниот сообраќај за да се прилагоди на променливите потреби на пазарот.

rthfd (4)
rthfd (2)

MTP ®/ Типична примена на жици со оптички влакна MPO

Претерминиран MTP ®/ MPO/LC(Производители на кабли за лепенки со оптички влакна - Кина Фабрика и добавувачи за крпеници за оптички влакна (raisefiber.com))лепенките со оптички влакна се широко користени во затворени средини како 10G главни мрежни врски за да се намалат времето за инсталација и трошоците за работна сила.

rthfd (23)

Кога 40G / 100G се меѓусебно поврзани, MTP ®/ MPO(Производители на оптички лепенки MTP MPO - Кина Фабрика и добавувачи за оптички лепенки MTP MPO (raisefiber.com))лепен кабел со влакна + решение за адаптер панел за да се подобри искористеноста на просторот и да се заштедат трошоци.

rthfd (25)

Типични апликации на кабли на центарот за податоци

Обезбедете им на клиентите решенија за структурно каблирање со високи перформанси и евтини решенија за центри за податоци со голема брзина, голема искористеност на просторот

rthfd (26)

ВИСОКОКВАЛИТЕТЕН МАТЕРИЈАЛ— Телото на кабелот со оптички влакна е направено од пластични материјали OFNP, OFNP во моментов е највисоко ниво на отпор, кое е сјајно, цврсто, ја заштитува околината, не избледува, не се крши и не се деформира лесно.Внатрешниот оптички кабел е арамид, кој е цврст, затегнувачки, нетоксичен, отпорен на пожар, заштита на јадрото и слаб чад.Конекторот е PBT пластични материјали и фин бакар, кој е цврст, издржлив, ја заштитува околината, отпорен на високи температури, не избледува, не се крши и не се деформира лесно.

ВИСОКО КВАЛИТЕТНО УВЕЗЕНО ЈАДР— Јадрото е OM3 на CORNING US, кое лесно се заварува, обезбедува мала оптичка загуба и стабилен пренос.Јапонски увезува керамика во прав од цирконија, која не губи податоци и има долг животен век (бројот на употреба е повеќе од 1.000 пати).

МЕЃУНАРОДЕН СТАНДАРД ЗА ТЕЛЕКОМУНИКАЦИЈА— Производот има извонредни и зрели занаети, во согласност со Меѓународниот телекомуникациски стандард.Користејќи агличка мелница под притисок и процес на преклопување на SEIKO JAPAN, јадрото и лопатката не се поместуваат, а крајната страна нема празнина, дамки, гребнатини и вдлабнатини.Стапката на еднократно поминување на 3D интерферометар е до 98%, во согласност со меѓународниот стандард IEC.

МУЛТИМОД ДУПЛЕКС— Каблите со влакна од 50/125 микрони со двојни LC конектори со мал фактор се дизајнирани за 10 гигабитни апликации во САН мрежите и центрите за податоци;OM3 LOMMF (ласерско оптимизирано мулти-режимско влакно) оценет;Компатибилен со сите мултимодни кабли со влакна од 50/125 микрони Се поврзува со VCSEL ласерска мрежна опрема како што се SFP+ примопредаватели, етернет прекинувачи, медиумски конвертори, индустриски етернет уреди и NIC со оптички влакна

ШИРОКО КОРИСТЕНА— Погоден е за SFP примопредаватели и медиумски конвертори, компатибилен со HUAWEI и Cisco, како што се Cisco компатибилен 10GBASE-SR SFP+ модул за трансивер, Cisco SFP-10G-SR гигабитен конвертер за интерфејс SFP модул, Cisco SFPS-Rase-110GBPS-Rase Примопредавател, Модул за примопредавател GLC-SX-MM-OEM, усогласен со Cisco 1000BASE-SX SFP, трансивер Cisco MGBSX1 Gigabit SX Mini-GBIC SFP, Cisco GLC-SX-MMD, Cisco Gigabit SX Mini-GBIC.

Слики за производство на лепенка со оптички влакна

rthfd (8)
rthfd (9)
rthfd (5)
rthfd (6)

MPO/MTP Производство слики

rthfd (10)
rthfd (11)
rthfd (13)
rthfd (15)
rthfd (24)
rthfd (17)
rthfd (19)
rthfd (22)