БГП

Вести

  • Што е касета со влакна?

    Што е касета со влакна?

    Со брзото зголемување на бројот на мрежни конекции и пренос на податоци, управувањето со кабли треба да добие доволно внимание при распоредувањето на центрите за податоци.Всушност, постојат главно три фактори кои влијаат на ефикасноста на добро функционирањето на мрежата фа...
    Прочитај повеќе
  • OM5 лепенка со оптички влакна

    OM5 лепенка со оптички влакна

    Кои се предностите на om5 лепенка за оптички влакна и кои се неговите полиња за примена?Оптичкото влакно OM5 се заснова на оптичко влакно OM3 / OM4, а неговите перформанси се прошируваат за да поддржува повеќе бранови должини.Оригиналната дизајнерска намера на оптичкото влакно om5 е да ја исполни поделбата на брановата должина...
    Прочитај повеќе
  • Како да се спроведе безбедносна инспекција на скокач со оптички влакна?

    Како да се спроведе безбедносна инспекција на скокач со оптички влакна?

    Скокач со оптички влакна се користи за правење скокач од опрема до врска со жици со оптички влакна.Често се користи помеѓу оптички трансивер и приклучна кутија.Мрежната комуникација бара целата опрема да биде безбедна и деблокирана.Сè додека мал дефект на средната опрема ќе предизвика сигнал меѓу ...
    Прочитај повеќе
  • Кои се карактеристиките на едномодните влакна?

    Кои се карактеристиките на едномодните влакна?

    Влакна со еден режим: централното стаклено јадро е многу тенко (дијаметарот на јадрото е генерално 9 или 10) μ m), може да се пренесе само еден режим на оптичко влакно.Интермодалната дисперзија на едномодните влакна е многу мала, што е погодно за далечинска комуникација, но има и материјални дисперзи...
    Прочитај повеќе
  • Водич за комплет за конверзија на MTP Pro конектор

    Водич за комплет за конверзија на MTP Pro конектор

    Користење на MTP ®/ Кога MPO прескокнувачот со оптички влакна е поврзан, неговиот поларитет и машката и женската глава се фактори на кои им треба посебно внимание, бидејќи штом ќе се избере погрешен поларитет или машка и женска глава, мрежата со оптички влакна нема да може да реализира комуникација поврзување.Затоа изберете го ри...
    Прочитај повеќе
  • Тип на лепенка на кабел со оптички влакна MPO / MTP, машки и женски конектор, поларитет

    Тип на лепенка на кабел со оптички влакна MPO / MTP, машки и женски конектор, поларитет

    За зголемената побарувачка на оптички комуникациски систем со голема брзина и голем капацитет, MTP/MPO конекторот за оптички влакна и скокачот со оптички влакна се идеални шеми за задоволување на барањата за жици со висока густина на центарот за податоци.Поради нивните предности од голем број јадра, малиот волумен и високите...
    Прочитај повеќе
  • Што е лепенка за оптички влакна?

    Што е лепенка за оптички влакна?

    Пач-кабел со оптички влакна: По обработката на кабелот со оптички влакна и конекторот за оптички влакна низ одреден процес, фиксирајте го конекторот за оптички влакна на двата краја на кабелот со оптички влакна, така што ќе се формира лепенка за оптички влакна со кабел со оптички влакна во средината и оптички влакна в...
    Прочитај повеќе
  • Разлики за лепенка со оптички влакна LC/SC/FC/ST

    Разлики за лепенка со оптички влакна LC/SC/FC/ST

    помеѓу конектори за оптички влакна Скокачите со оптички влакна генерално се класифицираат со инсталирање на конектори.Вообичаени се FC, ST, SC и LC конектори за прескокнување со оптички влакна.Кои се карактеристиките и разликите на овие четири џемпери со оптички влакна кон...
    Прочитај повеќе
  • Влакна Pigtail

    Влакна Pigtail

    Свитката со влакна се однесува на конектор сличен на половина скокач што се користи за поврзување на оптичко влакно и спојка со оптички влакна.Вклучува конектор за скокач и дел од оптичко влакно.Или поврзете опрема за пренос и ODF држачи итн. Само едниот крај на оптика...
    Прочитај повеќе
  • Поларитет на LC/SC и MPO/MTP влакна

    Поларитет на LC/SC и MPO/MTP влакна

    Дуплекс влакна и поларитет Во примената на 10G оптички влакна, две оптички влакна се користат за да се реализира двонасочен пренос на податоци.Едниот крај на секое оптичко влакно е поврзан со предавателот, а другиот крај е поврзан со приемникот.И двете се незаменливи.Ги нарекуваме дуплекс оптика...
    Прочитај повеќе
  • Поларитет на LC/SC и MPO/MTP влакна

    Поларитет на LC/SC и MPO/MTP влакна

    Дуплекс влакна и поларитет Во примената на 10G оптички влакна, две оптички влакна се користат за да се реализира двонасочен пренос на податоци.Едниот крај на секое оптичко влакно е поврзан со предавателот, а другиот крај е поврзан со приемникот.И двете се незаменливи.Ги нарекуваме дуплекс оптички ...
    Прочитај повеќе
  • ШТО Е MPO / MTP 16 КОНЕКТОР ОПТИЧКИ КАБЕЛ ЗА ВЛАКНА?

    ШТО Е MPO / MTP 16 КОНЕКТОР ОПТИЧКИ КАБЕЛ ЗА ВЛАКНА?

    Оптичкиот кабел со 16 јадра MPO / MTP е нов тип на склопови на влакна за поддршка на преносот 400G, основните системи за багажник MPO се достапни во варијанти со 8, 12 и 24 влакна.Склопите се нудат во конфигурации со еден ред 16 влакна и 32 влакна (2×16) за да се постигне најголема густина...
    Прочитај повеќе
123Следно >>> Страница 1/3